• Coronavirus
  • Diverse
  • Emisiuni TV
  • Horoscop
  • Meteo
  • Rețete
  • Stiri Mondene
  • Actualitate
  • Social
  • Descoperă România
  • Utile
  • Lifestyle
  • Sport
  • Actualitate
  • Social
  • Descoperă România
  • Utile
  • Lifestyle
  • Sport
  • Coronavirus
  • Descoperă România
  • Diverse
  • Emisiuni TV
  • Horoscop
  • Lifestyle
  • Meteo
  • Rețete
  • Social
  • Sport
  • Stiri Mondene
  • Echipă
  • Coronavirus
  • Descoperă România
  • Diverse
  • Emisiuni TV
  • Horoscop
  • Lifestyle
  • Meteo
  • Rețete
  • Social
  • Sport
  • Stiri Mondene
  • Echipă
Stiri Romania
Home Știri Un bărbat din Bihor a fost amendat în timp ce se afla în spital, în comă
Știri

Un bărbat din Bihor a fost amendat în timp ce se afla în spital, în comă

Florin Tomescu13 noiembrie 2022 2 min read
21

Un bărbat din Bihor a fost amendat în timp ce se afla în spital, în comă. Pare ireal, însă potrivit procesului verbal întocmit de polițiștii locali arată că bărbatul a primit o amendă de 1000 de lei.

Incidentul a avut loc în Beiuș. Bărbatul, aflat pe un pat de spital în comă, ar fi fost amendat pentru că a aruncat gunoi pe stradă.

Un bărbat din Bihor a fost amendat în timp ce se afla în spital, în comă

Procesul verbal întocmit de Poliția Locală din Beiuș arată clar că bărbatul a fost amendat cu 1000 de lei pentru că nu a respectat regulile și ar fi aruncat deșeuri reciclabile pe stradă.

Nimeni nu-și explică cum s-a putut întâmpla acest lucru, bărbatul fiind pe patul de spital, în comă, de zile bune, după ce a căzut de pe o scară în timpul serviciului și s-a izbit cu capul de asfalt. De altfel, acesta a și decedat între timp, potrivit antena3.ro.

Așa că, enervat la culme de eroare flagrantă a agentului de poliție locală care i-a trimis amenda o lună mai târziu, prietenul celui decedat îi propune agentului de la locală să treacă procesul verbal pe numele moștenitorului. Sau, spune acesta ironic, “să-i trimită o fițuică la cimitir”.

Amendați cu 30.000 de lei ANAF pentru că vindeau fructe în fața casei

Se pare că zilele agestea, atât polițiștii locali, cât și inspectorii ANAF fac exces de zel.  Inspectorii antifraudă din Deva au decis să amendeze patru țărani pentru că își vindeau fructele la poartă, pentru care aveau certificat de producător.

Șeful ANAF, Lucian Heiuș, a declarat că se simte rușinat de faptul că astfel de oameni lucrează la Agenția Națională de Administrare Fiscală.

„Doi nemernici, că nu-i pot numi inspectori Antifraudă. „Oamenii ăia stau în soare toată ziua ca să vândă niște produse, să-și completeze veniturile și vin acești nemernici care fac de râs ANAF-ul, care aruncă cu noroi pe obrazul celor 600 de colegi de la Antifraudă și care se duc să confiște kilograme de aur de la Strehaia… Îmi e rușine că asemenea oameni lucrează în ANAF”, a reacționat vineri Lucian Heiuș, într-o conferință de presă.

amenda aruncat gunoi pe strada amenda gunoi amendat in spital politia locala
AboutFlorin Tomescu
Absolvent al FJSC în anul 2014, am scris pentru mai multe publicații cunoscute din România
O bucureșteancă a devenit doamna Ferrari. S-a căsătorit cu moștenitorul imperiului automobilelor de vitezăO bucureșteancă a devenit doamna Ferrari. S-a căsătorit cu moștenitorul imperiului automobilelor de viteză13 noiembrie 2022
O tânără bătută cu bestialitate de iubitul său a stat trei săptămâni în comă și acum are nevoie de ajutor pentru recuperare. ”El, șapte ani de pușcărie, ea, distrusă pe viață”13 noiembrie 2022O tânără bătută cu bestialitate de iubitul său a stat trei săptămâni în comă și acum are nevoie de ajutor pentru recuperare. ”El, șapte ani de pușcărie, ea, distrusă pe viață”
Citește și
CE ASCUNDE ultima CIFRA a CNP-ului? Dacă ai 3 sau 8 însemană că...
Citește și
Sorin Grindeanu a răbufnit la adresa PNL: „Se poate şi fără voi la guvernare. Plecaţi...
Citește și
Vești bune pentru români! Guvernul Ilie Bolojan anunță plafonarea facturilor!
Citește și
Biletul de adio lasat de Madalina Manole. Cutremurator ce a cerut pentru copilul ei, inainte...
Citește și
Cat dureaza o partida de amor cu Alex Velea. Antonia l-a făcut de râs
Citește și
Cum o umilea Ștefan Bănică pe Andreea Marin. Artistul i-a aplicat bătăi în repetate rânduri:...

Articole asemanatoareBest

Știri

Elena Udrea a fost condamnată definitiv la închisoare cu executare în dosarul Gala Bute. Fostul ministru a fugit din țară pe la Vama Giurgiu | VIDEO

Florin Tomescu7 aprilie 2022
Știri

Tradiții și superstiții ciudate de Sfântul Andrei. Ce fac românii de la sate este șocant

Popa Mihaela28 noiembrie 2023
Știri

Cât a ajuns să coste 1 kg de roșii cherry la Mega Image, în noiembrie

Florin Tomescu11 noiembrie 2022
Articole recente
  • 1Eugen Tomac reacționează după refuzul PNL
    Eugen Tomac reacționează după refuzul PNL
    12 iunie 2026
  • 2Autostrada A2, blocată după un accident violent. O femeie și un copil mic au fost răniți
    Autostrada A2, blocată după un accident violent. O femeie și un copil mic au fost răniți
    12 iunie 2026
  • 3Familii de români, victime ale violențelor din Belfast! Locuințe vandalizate și oameni evacuați din case
    Familii de români, victime ale violențelor din Belfast! Locuințe vandalizate și oameni evacuați din case
    12 iunie 2026
  • 4Ce s-a întâmplat cu șoferul de TIR implicat în accidentul din Constanța. O nouă ipoteză schimbă direcția anchetei
    Ce s-a întâmplat cu șoferul de TIR implicat în accidentul din Constanța. O nouă ipoteză schimbă direcția anchetei
    12 iunie 2026
  • 5Darius, un copil de 8 ani din Arad, a murit înecat într-o baltă. Tragedia s-a petrecut sub privirile fraților săi
    Darius, un copil de 8 ani din Arad, a murit înecat într-o baltă. Tragedia s-a petrecut sub privirile fraților săi
    12 iunie 2026

Știri și informații scrise cu simțul răspundurii pentru a informa o țară întreagă. Ne asumăm fiecare cuvânt și credem într-un jurnalism deontologic.

Facebook-f Instagram

Social Media

About us

Despre noi

Politica de confidențialitate

Termeni și condiții

Contact 

Echipă

Social

Fii la curent cu orice noutate

Facebook Instagram

Copyright © 2020 . All Rights Reserved.