Decizie de ultimă oră în privința lui Culiță Sterp! La ce concluzie au ajuns magistrații, după accidentul provocat de manelist.
Magistrații de la Judecătoria Cluj-Napoca i-au dat astăzi o veste bună manelistului Culiță Sterp. Aceștia au decis că manelistul poate părăsi țara, însă decizia nu este una definitivă.
Decizie de ultimă oră în privința lui Culiță Sterp!
Culiță Sterp a fost pus sub control judiciar și a primit interdicție de a părăsi țara, după ce s-a urcat băut și drogat la volan și a provocat un accident în care a fost rănit grav un bărbat, potrivit Antena 3.
Manelistul a fost plasat sub control judiciar imediat ce a fost eliberat din arestul poliției, unde s-a aflat pentru 24 de ore, după ce a provocat un grav accident de circulație în centrul orașului Cluj-Napoca.
Atunci, Culiță a lovit un alt participant la trafic, după ce a circulat cu mult peste viteza limită prevăzută de lege. De asemenea, manelistul băuse înainte de a se urca la volan, așa cum au constatat oamenii legii în urma testelor.
În urma accidentului pe care l-a provocat, pe numele cântărețului a fost deschis un dosar penal pentru vătămare corporală din culpă, părăsirea locului accidentului fără acordul oamenilor legii, dar și pentru că a condus sub influența alcoolului și a substanțelor interzise.

